معراج نیوز

پایگاه خبری معراج نیوز

۲ هزار خودرو برقی جایگزین تاکسی های فرسوده می شود

توافقنامه سازمان تاکسیرانی و شرکت مدیران خودرو برای جایگزینی ۲۰۰۰ دستگاه خودرو برقی با تاکسی‌های فرسوده شهر تهران امضا شد.

به گزارش معراج نیوز و به نقل از ایرنا، سـازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، شادی مالکی سرپرست سازمان تاکسیرانی گفت: در این تواقفنامه مقرر شد خودرویی با کیفیت مجوز تاکسی دریافت کند و خدمات پس از فروش آن که از دغدغه‌های مهم و جدی ما و تاکسیرانان بود، محقق شد. 

وی افزود: رانندگان تاکسی با خودروهایی با عمر ۱۰ سال به بالا می‌توانند نسبت به نوسازی اقدام کنند و به‌جای خودرو مصوب قبلی، خودرو جدیدی با بسته حمایتی مناسب دریافت کنند تا بتوانیم در راستای هوای پاک قدم برداریم. 

مالکی یادآور شد: چشم‌انداز ما در سال ۱۴۰۳ ورود ۲۷ هزار و ۵۰۰ دستگاه تاکسی برقی و پنج هزار دستگاه ون برقی است که در فاز نخست توافقنامه ۱۰ هزار تاکسی برقی امضا می‌شود. 

مدیر برقی سازی وزارت صمت نیز در این باره گفت: وزارت صمت سیاست توسعه برقی‌سازی را دنبال می‌کند و برنامه‌ ما ۱۰۰ هزار دستگاه تاکسی برقی، ۴۰۰۰ هزار دستگاه اتوبوس برقی و ۴۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت برقی است که در فاز اول ۶ شرکت بزرگ خودروساز توافقنامه تامین خودرو برقی را امضا کردند. 

حسن کریمی سنجری تاکید کرد: فاز دوم توسعه برای سایر شهرها با همکاری وزارت کشور انجام خواهد شد اما نکته مهم این است که گسترش خودروهای برقی نیاز به همکاری مراکز مختلف دارد تا در بخش زیرساخت و تامین برق و همچنین منافع حاصل از صرفه‌جویی جایگزینی خودروی برقی با بنزینی منجر به افزایش قدرت خرید شود.

کد خبر : ۱۴۰۳۰۲۰۱.۰۱