معراج نیوز

پایگاه خبری معراج نیوز

جشن مهر علوی به همت بنیاد بین المللی آبشار عاطفه ها برگزار شد

در آستانه میلاد باسعادت مولای متقیان حضرت علی(ع)، جشن مهر علوی به همت آبشار عاطفه‌ها با حضور حجت الاسلام احمد صالحی رئیس مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری، زهره الهیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مسئولان کشوری و لشگری و همچنین یک هزار کودک ایتام استان تهران در ایوان ری برگزار شد.

به گزارش معراج نیوز، حجت الاسلام احمد صالحی رئیس مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری با اشاره به حمایت از ایتام و‌ نیازمندان، بیان کرد: در ایام متبرک و منور به میلاد باسعادت امام علی(ع) در خدمت بیش از یک‌هزار نفر از ایتام هستیم. نگهداری این افراد بر عهده دولت است اما دولت به تنهایی نمی تواند این مسولیت را انجام دهد پس نیاز به کمک های خیران دارد.

وی در ادامه از حمایت خیریه ها‌ در این مسیر گفت: مجموعه های مردم نهاد و خیریه هایی همچون آبشار عاطفه ها که در مسیر خدمت به مردم فعالیت می‌کنند، در این مورد در کنار دولت هستند و به مردم به ویژه ایتام و محرومان و خانواده های کم برخوردار خدمتگذاری می کنند.

رئیس مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری بیان کرد: دولت موظف است مشکلات محرومان و افراد کم برخوردار را رفع کند اما یقینا بدون کمک مجموعه های جهادی مانند خیریه آبشار عاطفه‌ها که امروز این مراسم باشکوه را برای ایتام برگزار کردند، این امر محقق نخواهد شد.

حجت الاسلام احمد صالحی با بیان اینکه جامعه اسلامی باید جامعه بدون فقر باشد ادامه داد: جامعه بدون فقر و شهر بدون گرسنه باید آرمان دولت مردمی باشد لذا دولت سیزدهم در صدد است مشکلات مردم را ببیند و حل کند، اعضای دولت در مسیر خدمت به مردم حرکت می کنند که این مسیر پرمشقت با همراهی خیریه ها بهتر و سریعتر طی می شود.

خیریه های مردم نهاد باید حمایت شوند

زهره الهیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی هم با حضور در جمع خانواده های تحت حمایت آبشار عاطفه ها در این مراسم اظهار کرد: مشارکت خیران در حل مشکلات مردمی قابل تقدیر است لذا مجموعه‌های مردم نهاد که باری از دوش مردم برمی دارند، باید حمایت شوند و موانعی که در مسیر آنها قرار دارد، برداشته شود.

فاطمه چوپانی مدیر قرارگاه جهاد اجتماعی بنیاد بین المللی خیریه آبشار عاطفه ها نیز با بیان اینکه این بنیاد با توجه به توسعه ای که در سطح کشور دارد، در ایام ولادت امام علی(ع) در سراسر کشور جشن میلاد برگزار می کند، گفت: امروز میزبان کودکان ایتام و خانواده هایشان هستیم. این جشن به همت خیران برگزار می شود. حدود یک هزار کودک ایتام به همراه خانواده های خود از شهرستان های استان تهران مانند: دماوند، فیروز کوه، شهریار، اسلامشهر و … در این جشن شرکت کرده اند.

چوپانی هدف از برگزاری این مراسم را ایجاد انگیزه برای خیران و دلشاد کردن ایتام دانست و بیان کرد: با توجه به نزدیک شدن به روز میلاد امام علی (ع) پک ها و هدایای نقدی به همراه اسباب بازی هایی برای کودکان ایتام در نظر گرفته شده است که در طول برگزاری مراسم به آنها اهدا شد.

کد خبر : ۱۴۰۲۱۱۰۳.۰۱