معراج نیوز

پایگاه خبری معراج نیوز

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح:عملیات «وعده صادق» با موفقیت انجام شد

سردار باقری عملیات وعده صادق را موفق دانست و گفت: این عملیات از نظر ما پایان یافته است و قصدی بر ادامۀ آن نیست و اگر رژیم صهیونیستی اقدامی علیه ما چه در خاک ما و چه در مراکز متعلق به ما در سوریه یا کشور دیگری انجام دهد، عملیات بعدی ما بزرگ‌تر خواهد بود.

به گزارش معراج نیوز سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح  درباره عملیات وعده صادق اظهار داشت: عملیات وعده صادق با رمز «یارسول‌الله(ص)» با موفقیت کامل انجام شد و به همه اهدافش نائل شد. 

وی علت این عملیات را عبور رژیم صهیونیستی از خطوط قرمز بیان کرد و افزود: برای ما قابل تحمل نبود، این‌که رژیم صهیونیستی بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق را مورد هدف قرار بدهد و مستشاران قانونی ما را که به‌دعوت قانونی دولت سوریه برای مقابله با تروریسم در آن کشور حضور قانونی داشتند مورد هدف قرار دهد و به شهادت برساند، عبور از خطوط قرمزی بود که در همین ده روز گذشته تمامی کشورهای جهان غیر از چند کشوری که حامی مطلق این رژیم هستند محکوم کردند.

سردار باقری ادامه داد: این اقدام کاری بود که باید مورد پاسخ قرار می‌گرفت و مقام معظم رهبری هم فرمودند این تنبیه باید صورت بگیرد که با همت سپاه پاسداران و سایر نیروهای مسلح این عملیات انجام شد.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح عنوان کرد: عملیات به‌نحوی طرح‌ریزی شد که هم مرکز اطلاعاتی بزرگی که اطلاعات لازم برای این عملیات را برای صهیونیست‌ها تأمین می‌کرد در ارتفاعات جبل الشیخ در مرز فلسطین اشغالی با سوریه مورد هدف قرار بگیرد و هم پایگاه هوایی نواتیم که هواپیماهای اف۳۵ برای هدف قراردادن کنسولگری ما در دمشق از آنجا حرکت کرده بودند مورد هدف قرار بگیرد. 

وی اظهار داشت: هر دوی این مراکز در حد قابل‌توجهی مورد انهدام قرار گرفتند و از کار افتادند. در این عملیات تعداد قابل‌توجهی پهپاد،‌ موشکهای کروز و موشکهای بالستیک مورد استفاده قرار گرفت و از تاکتیک‌های اندیشیده‌شده و کاملاً مناسب استفاده شد که نه گنبد آهنین و نه سپر دفاع موشکی نتوانستند اقدام قابل‌توجهی داشته باشند و عملیات به اهدافش نائل شد. 

سردار باقری گفت: آمریکا هم اعلام می‌کرد از عملیات دمشق اطلاع نداشته است اما در واقع این عملیات با چراغ سبز او انجام شده بود و اعلام می‌کرد به‌دنبال توسعه تنش در منطقه نیست اما اطلاعات ما حاکی از آن بود که در دفاع از رژیم صهیونیستی در فضای عراق و اردن وارد عمل شد و تلاش کرد که عملیات خنثی شود اما نتوانست کاری انجام دهد و عملیات به اهدافش رسید. 

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه “ما این عملیات را منتج به نتیجه کامل می‌بینیم و از نظر ما این عملیات خاتمه یافته است و قصدی بر ادامۀ این عملیات وجود ندارد.”، گفت: اما چنانچه اسرائیل اقدامی را علیه جمهوری اسلامی چه در خاک ما چه در مراکز متعلق به ما در کشور سوریه و یا جای دیگری انجام دهد عملیات بعدی ما بسیار بزرگتر از این انجام خواهد شد. 

وی اضافه کرد: توانایی ما در حدی بود که بتوانیم عملیات موشکی و پهپادی ده‌ها برابر بزرگتر از این علیه رژیم داشته باشیم اما این کار را انجام ندادیم و سعی کردیم در حد یک تنبیه این عملیات انجام شود و مراکز جمعیتی و اقتصادی آنها زده نشد تا ارتش جنایتکار و متجاوز صهیونیستی بداند اقدام آنها بدون پاسخ نمی‌ماند و قطعاً ما آمادگی داریم از خاک و منافعمان دفاع کنیم. 

سردار باقری ابراز کرد: این عملیات توسط سپاه پاسداران انجام شد اما در هم‌افزایی با سپاه، ارتش جمهوری اسلامی با واحدهای پدافندی ارتش و سپاه دفاع از آسمان کشور را به‌عهده داشتند و دارند،‌ نیروهای مسلح ما در آمادگی کامل به‌سر می‌برند و چنانچه لازم باشد وارد عمل خواهند شد. تدابیر لازم برای امنیت فضای کشور به‌عمل آمده است و امیدوار هستم این عملیات موفق طلیعه‌ای برای پیروزی مردم مظلوم فلسطین بر رژیم اشغالگر قدس باشد.

۱۴۰۳۰۱۲۷.۰۱