معراج نیوز

پایگاه خبری معراج نیوز

آئین ازدواج آسان ۱۱۴ زوج با همیاری آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) شهر ری برگزار شد

همزمان با سالروز ازدواج نورانی امیرمومنان حضرت علی (ع) و دخت نبی اکرم حصرت فاطمه زهرا(س) آئین ازدواج آسان ۱۱۴ زوج توسط آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) شهر ری و همکاری حوزه های مقاومت بسیج ۳۵۸ یادگار امام (ره) و ۴۵۳ امام هادی (ع) همچنین دانشگاه جامع امام حسین(ع) و گروه جهادی یاران رضوی شامکاه یکشنبه بیستم خرداد ماه با حضور حجت الاسلام غلامرضا عادل معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه و جمعی از مدیران دانشگاه امام حسین(ع)، حوزه های بسیج وگروه جهادی همچنین خانواده های زوج های حاضر در سالن همایش های دانشگاه امام حسین(ع) برگزار شد.

به گزارش معراج نیوز، زوج های جوان برای شرکت در این مراسم در غالب کاروانی از آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) شهرری به سوی دانشگاه امام حسین(ع) راهی شدند و مراسم در این دانشگاه برگزار شد. معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور درباره اهمیت ازدواج در اسلام گفت: در قرآن آیات بسیاری درباره اهمیت ازدواج ذکر شده است، خداوند فرموده اند: اگر فردی از ترس نداری ازدواجش را به تاخیر بیاندازد سوء ظن به خدا برده است، چون خداوند تضمین کننده روزی ها  است. لذا همه شما جوانان مطمئن باشید از فردا شرایط زندگی تان متفاوت می شود و خداوند باب برکات را به روی شما باز می کند. وی افزود: وقتی هم فرزندانی را به شما عطا شد خواهید دید که برکات بیشتری در زندگی تان سرازیر می شود.

حجت الاسلام عادل اشاره ای به برگزاری کلاس های آموزشی و مهارتی توسط آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) برای زوج ها نمود و اظهار داشت: چند نکته درباره مهارت هایی که همسران در زندگی باید داشته باشند بگویم: مهارت آموزی درباره زندگی خوب است چرا که زن و مرد روحیات متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند، پس باید با روحیات و طرز فکر یکدیگر آشنا شوند تا  بتوانند زندگی شان را به خوبی مدیریت کنند.

وی خطاب به زوج های حاضر در مراسم سخنانش را ادامه داد: همه ارگان ها و نهادهایی که در برپایی این مراسم تلاش کردند مجور هستند اما شما و خانواده هایتان اجر بیشتری می برید. متاسفانه جوانان ازدواج را سخت گرفته اند به همین دلیل تشکیل زندگی به یک غول در میان آنها تبدیل شده است، شما با این کارتان دارید یک سنتی را احیاء می کنید علاوه بر اینکه برکات سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه(س) شامل حالتان می شود، پس این اقدامتان ستودنی است و از شما و خانواده هایتان تشکر می کنم که به این سنت ازدواج آسان اهمیت داده اید. حجت الاسلام عادل خاطر نشان کرد: انشاالله این ازدواج آسان در جامعه فرهنگ سازی شود و جوانانی که فکر می کنند مشکل پیش روی آنها در ازدواج مسائل اقتصادی است با این شیوه تشکیل زندگی دهند و زندگی خود را شروع کنند.

حجت الاسلام علیرضایی مدیر آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع)  شهر ری و یکی از متولیان برگزاری ازدواج آسان ۱۱۴ جوان هم با حضور در این مراسم ضمن عرض تبریک به زوج های جوان از حوزه های مقاومت بسیج ۳۵۸ یادگار امام (ره) خواهران و ۴۵۳ امام هادی(ع) برادران همچنین دانشگاه جامع امام حسین(ع) و گروه جهادی یاران رضوی تشکر نمود که با کمک و همیاری با آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) شهر ری زمینه ازدواج آسان ۱۱۴ زوج را فراهم نمودند. وی بیان کرد: باید از عروس خانم ها و آقا دامادها تشکر کرد که در این شرایط پر فشار اقتصادی قبول کردند تا با ازدواج آسان زندگی خود را شروع کنند. وی افزود: بالاترین نکته ای که می توانم بگویم این است که از شما می خواهم زندگی نورانی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) را الگوی خود در زندگی قرار دهید.

این مراسم با اجرای برنامه های شاد و مفرح به پایان رسید.

کد خبر : ۱۴۰۳۰۳۲۱.۰۱