معراج نیوز

پایگاه خبری معراج نیوز

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ویژه برنامه یلدای شهدایی آستان مقدس امامزاده روح الله الحسنی (ع) مطرح کرد:هیچ الگویی برتر از ایثار و شهادت نیست

ویژه برنامه یلدای شهدایی با حضور سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از مسئولان کشوری و لشگری همچنین تعدادی از خانواده ها و فرزندان شهدای مدافع حرم دوشنبه شب 29 آذر ماه در آستان مقدس امامزاده روح الله الحسنی (ع) برگزار شد.

 به گزارش معراج نیوز، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از برگزاری اینگونه برنامه ها در جمع خبرنگاران گفت: « ویژه برنامه یلدای شهدایی ابتکار بسیار جالبی بود که توسط آستان مقدس امامزاده روح الله الحسنی(ع) توانست در قالب برنامه های شاد و هنری شبی به یاد ماندنی را برای فرزندان شهدای مدافع حرم رقم بزد. » وی در ادامه با بیان اینکه باید گذرها و معابر را به نام شهدا مزین کرد، افزود: « مردم به شهدا و فرهنگ شهادت طلبی احتیاج دارند و باید تلاش کنیم تا این فرهنگ را در کشور ترویج کنیم. ترویج  فرهنگ ایثار و شهادت طلبی تنها متعلق به یک نهاد خاص نیست، بلکه همکاری همه اقشار جامعه و مردم را می طلبد. این باید هنر ما باشد و همه مردم را تشویق کنیم تا پایه کار بیایند، که الحمدالله این اتفاق دارد می افتد.»

رئیس بنیاد شهید با بیان اینکه هیچ الگویی بهتر از ایثار و شهادت نیست، بیان کرد: « ما به الگو سازی در جامعه نیاز داریم و هیچ الگویی بالاتر و برتر از شهید نیست، انشاالله سبک زندگی شهدا معرفی شود و همه بدانند چگونه این بستر آماده شده تا این عزیزان به شهادت برسند.  این الگو باید در سطح جامعه گسترش بیشتری داشته باشد. اصحاب فرهنگ می توانند در قالب کتاب و فیلم این الگو را در جامعه ترویج دهند.» وی این گونه برنامه ها را موجب دلگرمی فرزندان و خانواده های شهدا دانست و اظهار داشت: « شهدای مدافع ما بیشترشان جوان بودند و فرزندانشان کوچک هستند، شب یلدا در سنت ما شبی است که همه دور همه جمع می شوند، هدف از اجرای این برنامه این است به خانواده این عزیزان بگوییم ما خانواده شما هستیم. امیدوار هستم این جنس کارها ماهیت اجتماعی پیدا کرده و گسترش پیدا کند. مردم در هر محله ای که هستند در ایام و مناسبت هایی اینچنینی تلاش کنند تا حتما سری به بازماندگان شهدا بزنند.» اجرای سرود توسط گروه سرود دختران میعاد، برگزاری مسابقه و برنامه های شاد و عروسکی  همچنین اهداء هدایا و جوایز به فرزندان شهدای حاضر در مراسم هم از جمله برنامه هایی بود که در حاشیه این ویژه برنامه اتفاق افتاد.  

لازم به ذکر است تهیه دهها سبد کالا به همراه میوه به نام شهدای مدافع حرمی که خانواده هایشان در این مراسم حضور داشتند جهت توزیع بین خانواده های نیازمند تحت پوشش آستان مقدس امامزاده روح الله الحسنی(ع) هم از دیگر برنامه های اجرایی در این مراسم بود.

این مراسم با حضور پرچم متبرک بارگاه مطهر امام رضا(ع) توسط خادمین حرم رضوی همچنین پرچم حرم مطهر حضرت رقیه(س) و امام حسین(ع) به پایان رسید.    

کد خبر : ۱۴۰۰۹۲۹.۱